Wpisy zaznaczone tagiem ‘risen’

Risen 3 Władcy tytanów

Kategoria: Legendy

Risen 3 Władcy tytanów W trzeciej i ostatniej części z serii Risen autorstwa niemieckiej wytwórni Piranha Bytes, wcielamy się w postać o dziwo nie znanego nam już bezimiennego, a w syna legendarnego pirata Stalowobrodego. Co ciekawe, na początku kampanii dusza naszego bohatera zostaje pożarta przez Lorda Cieni, przez co podczas naszej przygody możemy decydować czy chcemy zmierzać bardziej w stronę człowieczeństwa, czy może powoli przeistaczać się w demona. Nowością jest również możliwość odwiedzania zarówno świata żywych jak i umarłych. W tej części mamy do dyspozycji umiejętność zwaną astralną wizją. Pozwala nam ona na podświetlenie istotnych podczas naszej przygody przedmiotów lub elementów otoczenia. W tej części również został dopracowany system walki. Możemy na przykład blokować ciosy potworów, mamy do dyspozycji sztylety do rzucania czy nowe zaklęcia. W tej części również mamy do dyspozycji własny statek, którym możemy się poruszać pomiędzy 9 wyspami oraz brzegami kontynentów. System rozwoju oparty jest w tym wypadku o punkty chwały. Zdobywamy je podejmując różne działania w grze. Dzięki nim możemy podnosić swoje podstawowe osiem cech, czyli walka wręcz, walka dystansowa, cwaniactwo, wpływ, zręczność, wytrzymałość, magia oraz duch. Osiągnięcie odpowiedniego poziomu podstawowych umiejętności za pomocą punktów chwały skutkuje odblokowaniem możliwości wykupienia u nauczycieli specjalnych umiejętności.

Tagi: , ,

Risen

Kategoria: Ciekawe gry

Risen Jest to kolejna znakomita pozycja niemieckiej wytwórni Piranha Bytes. Styl gry, fabuła oraz możliwości rozwoju bardzo przypominają wcześniejszą produkcję tej wytwórni – serii Gothic. Tym razem nasz bohater, również bezimienny, trafia na wyspę Faranga. Jest ona zamieszkała przez wiele niebezpiecznych potworów z którymi przyjdzie nam się mierzyć. Nasz bohater trafia na tą wyspę w skutek rozbicia się statku o brzeg wyspy. Trafia on przez to w sam środek konfliku Inkwizytorów, Bandytów oraz Magów. Jak w każdej grze RPG, zdobywamy doświadczenie poprzez zabijanie potworów oraz wykonywanie zadań dla poszczególnych frakcji. Od nas zależy do kogo chcemy się przyłączyć, ponieważ każda frakcja oferuje unikalne możliwości rozwoju. Wyspa Faranga skrywa w sobie wiele jaskiń i ruin, a w nich cenne artefakty. Możemy ich używać lub sprzedać aby zakupić lepszy ekwipunek dla swojej postaci. Wykonywanie zadań skutkuje otrzymywaniem punktów umiejętności, dzięki którym możemy szkolić się we władaniu bronią jednoręczną, dwuręczną, łukami lub magią. W centrum wyspy znajduje się czynny wulkan, wokół którego ukształtowały się imponujące tereny bagniste, górskie oraz śródziemne, bogate w różnego rodzaju faunę i florę. Dużym plusem dla tej gry jest graficzne wykonanie, a modele oraz napotkane podczas naszej wędrówki krajobrazy które są wykonane w technologii wysokiej rozdzielczości zachwycają swoim realizmem.

Tagi: , ,

Risen 2 Mroczne wody

Kategoria: Legendy

Risen 2 Mroczne wody Druga część producentów ze studia Piranha Bytes tworzona w klimacie legendarnego Gothica. Dwójka jest kontynuacją części pierwszej, która toczy się dziesięć lat po jej zakończeniu. Nasz bezimienny bohater spotyka znaną już z pierwszej odsłony córkę sławnego pirata Stalowobrodego o imieniu Patty. Potrzebuje ona pomocy od naszego bohatera w odszukaniu artefaktu, dzięki któremu można by zatrzymać inwazję tytanów. Niemalże w tym samym czasie bezimienny otrzymuje od inkwizytorów zadanie polegające na infiltracji wyspy Puerto Sacarico. Na wyspie tej znajduje się kolonia dostarczająca trzcinę cukrową, jednakże dostawy ostatnimi czasy były wyraźne mniejsze. Jak się z czasem okazuje, związek z dostawami mają piraci, a niewielkie śledztwo było zaczątkiem niezwykłej przygody jaka czeka naszego bohatera, mająca na celu powstrzymanie armii tytanów przed zawładnięciem światem. Podobnie do wcześniejszych części oraz innych gier typu RPG, doświadczenie zdobywamy za pomocą wykonywania zadań dla niezależnych postaci, oraz zabijanie potworów. Jednakże w porównaniu z pierwszą odsłoną, system walki uległ znacznej poprawie. Za sprawą możliwości łączenia ciosów w sekwencje oraz kombinacje, staje się ona bardziej dynamiczna. Możemy również używać broni palnej, a nawet używać takich tricków jak posługiwanie się papugą do rozpraszania przeciwnika. Mimo że dostajemy do dyspozycji własny statek, niestety nie możemy się nim poruszać.

Tagi: , ,