Wpisy zaznaczone tagiem ‘might’

Might and Magic VII – For Blood and Honor

Kategoria: Legendy

Might and Magic VII – For Blood and Honor W siódmej już części słynnej serii Might and Magic kontynuujemy wątek z gry Heroes of might and magic, oraz poprzedniej części Might and Magic. Podobnie jak u poprzedniczki, tworzymy swoją drużynę składającą się z czterech osób, gdzie dowolnie wybieramy klasy postaci z dziewięciu dostępnych. Tym razem naszą przygodę zaczynamy na małej wysepce zarządzanej przez Lorda Markhama. Aby wydostać się z wyspy musimy wygrać konkurs który został zorganizowany przez Lorda, polegający na przyniesieniu kilku przedmiotów, takich jak lutnia, czerwony eliksir, zdobiony kapelusz, płytkę z świątyni księżyca, długi łuk oraz małż. Wszystkie te przedmioty otrzymamy wykonując poszczególne misje lub oczyszczając świątynie i jaskinie z potworów. Po wygraniu konkursu jako nagrodę otrzymujemy zamek w miejscowości Harmondale, który jest zniszczony i zamieszkały przez gobliny i szczury. W raz z upływem czasu, zdobytym przez nas doświadczeniem oraz umiejętnościami, będziemy musieli zdecydować czy wybieramy ścieżkę światła czy ciemności. Ścieżka którą wybierzemy będzie miała różny wpływ na zakończenie tej gry, co jest dodatkowym ekscytującym plusem. Podczas gry będziemy mieli również okazję zagrać w poboczną lecz oryginalną grę karcianą – Acromage, stworzoną przez wytwórnię Might and Magic – 3DO. Szata graficzna mimo, że pozostała bez zmian, odznacza się dużo lepszą dynamiką kolorów dzięki zastosowaniu nowszych akceleratorów 3D.

Tagi: , ,

Might and Magic VI – Mandat of Heaven

Kategoria: Legendy

Might and Magic VI – Mandat of Heaven Jest to szósta odsłona serii Might and Magic, niesamowitej gry cRPG w której gracz kieruje całą drużyną aby pokonać zło. Jak już pisałem, gracz sam tworzy swoją drużynę, ma do wyboru takie klasy jak wojownik, druid, paladyn, mag, kleryk, łucznik czy złodziej. W skład drużyny wchodzą czterej bohaterowie, i to od nas zależy z jakich klas składała się będzie nasza drużyna. Mamy możliwość również wyboru płci, wyglądu, imion oraz nawet głosu naszych postaci. Po wyborze, ukazuje nam się niezwykle wielki świat, w którym czeka na nas wiele potworów, zadań, lokacji oraz niezależnych postaci. Wraz ze zdobywanym doświadczeniem, mamy dostęp do coraz lepszego ekwipunku oraz czarów. Arsenał który możemy znaleźć lub kupić jest imponujący. Ponadto, podczas gry będziemy mogli napotkać takie zadania, po wykonaniu których nasze postacie będą mogły awansować. W grze czeka na nas ogromna liczba zadań do wykonania, począwszy od prostych zadań, aż po niesamowicie trudne. Widok w M&M jest dość charakterystyczny w porównaniu do innych gier, ponieważ widzimy „z oczu” wszystkich czterech postaci naraz. Sprawia to że możemy stanąć twarzą w twarz z potworami z którymi mamy się mierzyć. W ogromnym królestwie Enroth, nasi bohaterowie zazwyczaj poruszają się pieszo, jednakże mamy także możliwość korzystania z przewoźników aby dotrzeć z miasta do miasta, nie ryzykując spotkania z poważnymi przeciwnikami, z którymi moglibyśmy sobie nie poradzić.

Tagi: , , ,

Might and Magic IX: Writ of fate

Kategoria: Ciekawe gry

Might and Magic IX: Writ of fate W dziewiątej już części gry o nazwie Might and Magic, producenci powrócili do czteroosobowej drużyny bohaterów sterowanych przez gracza. Zmianie uległa szata graficzna, za sprawą użycia nowego silnika. Niektórzy uważają że zmiana ta dobrze wpłynęła na odświeżenie gry, natomiast przeciwnicy uważają że gra straciła swoją magię i urok. Nasza przygoda zaczyna się na wyspie popiołów, gdzie rozbił się nasz statek podczas podróży z Cheh’dian do Mendossus. Podczas tej katastrofy zaginęli członkowie naszej drużyny, przez co musimy przez jakiś czas podróżować samotnie w poszukiwaniu reszty naszych przyjaciół. Napotkamy po drodze paru przeciwników, głównie ważki oraz szkielety, które nie powinny sprawić dużego kłopotu. Po odszukaniu całej drużyny oraz wykonaniu kilku zadań możemy spokojnie opuścić wyspę. Jak w poprzednich częściach tej kultowej gry, musimy zażegnać konflikt jaki toczy się na świecie. Tym razem spór toczą ze sobą sześć plemion Cheh’dian które musimy ze sobą zjednoczyć, przeciwko ich wspólnemu wrogu z zachodu – imperatorowi Tamurowi Lengowi, który jest przywódcą Beldonian. Twórcy zmienili nieco sterowanie w dziewiątej części Might and Magic. Dotychczas ekran główny był nieruchomy a wszystkie zaklęcia lub strzały wcelowane były wprost przed siebie. W tej odsłonie zastosowany jest ruchomy ekran główny z celownikiem na środku, przez co mamy wpływ na to w którą stronę poleci strzała lub czar.

Tagi: , ,