Archiwum kategorii ‘Legendy’

Naruto Shippuden Ultimate Ninja Storm

Kategoria: Legendy

Naruto Shippuden Ultimate Ninja Storm Jest to seria gier typu bijatyka, w której gracze mogą ścierać się ze sobą za pomocą wybranych przez siebie postaci z mangi Naruto. Do wyboru mamy różne tryby. Mamy do dyspozycji tryb historii, tryb szybkiej walki, tryb wyzwania oraz wiele innych w zależności od części. Na wiele uwagi zasługuje tryb historii, ponieważ wcielamy się tam w głównego bohatera jakim jest Naruto, oraz przeżywamy to, co działo się w mandze oraz anime, zachowując niekiedy nawet najmniejsze szczegóły. Co do samej walki, mamy do czynienia z niezwykłymi efektami specjalnymi oraz wizualnymi. Gra jest w grafice 3D, dzięki czemu mamy wrażenie jakbyśmy znajdowali się na polu walki. Szeroki wachlarz ciosów, które dzięki odpowiednim kombinacjom klawiszy mogą zmienić się w widowiskowe kombinacje zapierają dech w piersiach oraz zapewniają wiele emocji. Wplecione we walkę przerywnikowe sceny lub nieoczekiwane zwroty akcji jeszcze bardziej podkręcają tempo. Wraz z progresem jaki czynimy podczas trybu historycznego, odblokowujemy poszczególne postacie, które są później dostępne w trybie szybkiej walki. Każda postać którą walczymy ma do dyspozycji unikalne oraz wyjątkowe ciosy, dzięki czemu każda walka jest niepowtarzalna i nieprzewidywalna. Oprócz zwykłych ataków oraz ich kombinacji mamy możliwość używania specjalnych przedmiotów takich jak wybuchowe kartki, shurikeny czy mikstury, które zadają dodatkowe obrażenia lub leczą nas podczas walk.

Tagi: , , ,

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Kategoria: Legendy

The Elder Scrolls IV: Oblivion Jest to czwarta seria kultowej gry The Elder Scrolls wydana przez studio Bethesda Softworks w 2006 roku. Gra ta jest niesamowicie rozbudowana, już od samego początku daje ogromny wybór graczowi. To my decydujemy jakiej płci, rasy, wieku czy wyglądu ma być nasz bohater. Ponadto, mamy do wyboru wiele klas postaci. Jako wojownik mamy do wyboru wiele rodzajów broni, jako mag wiele typów magii którymi możemy władać. Główną misją naszego bohatera jest odnalezienie nowego następcy na tron Tamriel, po zabójstwie poprzednika. Na nieszczęście dla całej krainy Cyrodil, gdy tron Tamriel jest pusty, w całej krainie otwierają wrota oblivionu. Oblivion jest to odpowiednik naszego piekła, z którego wydostają się plugawe kreatury które zagrażają życiu mieszkańców okolicznych wiosek i miast. Podczas rozgrywki napotkamy wiele potworów, NPC posiadających sztuczną inteligencję, wiele różnych losowych lokacji takich jak labirynty, ruiny, wiele rodzajów ekwipunku oraz wiele innych. Oprócz głównego wątku mamy możliwość wykonywania misji pobocznych, których jest aż około tysiąca, możemy dołączać do różnych frakcji takich jak Gildia Magów, Złodziei czy Zabójców. Możliwości awansu w danej frakcji nie wykluczają się z innymi, dlatego możemy być Arcymagiem w Gildii Magów, będąc jednocześnie przywódcą Gildii Złodziei. Niesamowite możliwości jakie daje nam TES IV Oblivion zapewni nam wiele rozrywki i przyjemności z odkrywania świata.

Tagi: , , ,

Matrix: The Path of Neo

Kategoria: Legendy

Matrix: The Path of Neo Zapewne każdy kto oglądał ten film wie o co chodzi w tej grze. Otóż nie inaczej, wcielamy się w postać filmowego Neo, który bierze udział w odwiecznej wojnie pomiędzy maszynami a ludźmi. Maszyny stworzyły system wirtualnej rzeczywistości czyli dobrze nam znany matrix. W tej części możemy zauważyć większość akcji rodem z filmu, a także akcje z animowanej serii o przygodach Neo czyli Animatrix. Bardzo zaskakujące są sceny kiedy musimy walczyć z setkami agentów Smithów czy udaje nam się latać. Ciekawą oraz przydatną umiejętnością jest widzenie w charakterystycznym jaskrawozielonym kodzie, co pozwala nam w pewnym stopniu widzieć co się dzieje za ścianami. Podczas rozgrywki oprócz wspomnianych już znanych z filmów legendarnych akcji unikania naboi i tym podobnych, możemy nacieszyć się wstawionymi scenami przerywnikowymi z filmu, oraz dubbingiem, ponieważ głos nawet w grze podkładali ci sami aktorzy. Podczas gry mamy do dyspozycji siedem stylów walki, oraz możemy używać broni palnej. Po skończonej misji, możemy uczyć się nowych ruchów, które są coraz to bardziej skuteczne oraz spektakularne. Dodatkowym plusem tej odsłony Matrixa jest bardzo interaktywne otoczenie. Niemalże każdy przedmiot jaki znajdujemy po drodze może być użyty jako broń, lub może być zdewastowany. Gra odwzorowuje film niemalże w pełni. Z pewnością nie było by tak, gdyby scenariusza do Path of Neo nie napisali sami bracia Wachowscy.

Tagi: , ,

Might and Magic VII – For Blood and Honor

Kategoria: Legendy

Might and Magic VII – For Blood and Honor W siódmej już części słynnej serii Might and Magic kontynuujemy wątek z gry Heroes of might and magic, oraz poprzedniej części Might and Magic. Podobnie jak u poprzedniczki, tworzymy swoją drużynę składającą się z czterech osób, gdzie dowolnie wybieramy klasy postaci z dziewięciu dostępnych. Tym razem naszą przygodę zaczynamy na małej wysepce zarządzanej przez Lorda Markhama. Aby wydostać się z wyspy musimy wygrać konkurs który został zorganizowany przez Lorda, polegający na przyniesieniu kilku przedmiotów, takich jak lutnia, czerwony eliksir, zdobiony kapelusz, płytkę z świątyni księżyca, długi łuk oraz małż. Wszystkie te przedmioty otrzymamy wykonując poszczególne misje lub oczyszczając świątynie i jaskinie z potworów. Po wygraniu konkursu jako nagrodę otrzymujemy zamek w miejscowości Harmondale, który jest zniszczony i zamieszkały przez gobliny i szczury. W raz z upływem czasu, zdobytym przez nas doświadczeniem oraz umiejętnościami, będziemy musieli zdecydować czy wybieramy ścieżkę światła czy ciemności. Ścieżka którą wybierzemy będzie miała różny wpływ na zakończenie tej gry, co jest dodatkowym ekscytującym plusem. Podczas gry będziemy mieli również okazję zagrać w poboczną lecz oryginalną grę karcianą – Acromage, stworzoną przez wytwórnię Might and Magic – 3DO. Szata graficzna mimo, że pozostała bez zmian, odznacza się dużo lepszą dynamiką kolorów dzięki zastosowaniu nowszych akceleratorów 3D.

Tagi: , ,