Archiwum kategorii ‘Gry komputerowe’

Heroes

Kategoria: Gry komputerowe

Heroes Heroes jest to kolejna z legendarnych pozycji na półce każdego prawdziwego konesera gier komputerowych. Jest to gra strategiczna, polegająca na rozwoju swojego zamku oraz wojska na tyle dobrze, aby pokonać swojego przeciwnika. Mamy do dyspozycji wiele zamków a każdy z nich cechuje się róznymi oddziałami, specjalizacjami oraz możliwościami. Jak do tej pory, wyprodukowano sześć części tej gry. Mamy wiele możliwości rozgrywki. Możemy grać pojedyncze scenariusze, możemy grać ze znajomymi na jednym komputerze, a także możemy grać przez Internet z nieznajomymi ludźmi. Do dyspozycji mamy ogrom różnych scenariuszy, gdzie zwycięstwo możemy osiągnąć niekoniecznie przez pokonywanie przeciwnika. Innymi sposobami mogą być na przykład zajęcie wszystkich miast na mapie, znalezienie odpowiedniego artefaktu czy wykopanie Świętego Graala. Do rozbudowy miasta są nam potrzebne złoto oraz surowce, które zdobywamy z kopalń znajdowanych na mapie, czy odszukując leżące luzem w różnych zakamarkach. Podczas rozgrywki mamy możliwość napotkania pobocznych questów, które polegają zazwyczaj na pokonaniu określonej grupy przeciwników lub przyniesieniu danego artefaktu. Oprócz rozwoju zamku mamy możliwość rozwoju naszego bohatera. Może się on uczyć czarów oraz rozwijać własny atak, obronę, wiedzę czy moc. Wszystkie te współczynniki mają wpływ na siłę ataku jego podwładnych, co może mieć znaczący wpływ na wynik naszych potyczek.

Tagi: , ,

Quest Run

Kategoria: Gry komputerowe

Quest Run Quest Run jest to gra, której fabuła oraz wątkowość zostały ograniczone do minimum. Prawdopodobnie celem twórców tej gry było, aby wielbiciel gier cRPG nie musiał męczyć się z długimi wątkami, tysiącami zadań oraz wieloma stronami dialogów, a po prostu skupił się na zwalczaniu przeciwników. Oto dokładnie chodzi w tej grze. Z pośród pięciu klas postaci, możemy stworzyć drużynę składającą się z trzech z nich. Każda z postaci ma określoną umiejętność, oraz określone predyspozycje do walki. Na przykład wojownik ma więcej obrony i ataku niż kapłan, lecz ten drugi potrafi leczyć. Poziom gry nie jest zbyt wysoki, jednakże żeby przebić się przez trudniejsze fale potworów czy finałowego bossa na końcu jaskini należy obrać odpowiednią taktykę oraz wykazać się zręcznością. Do przemierzenia mamy dość sporą mapę, na której widnieją punkty którymi są lochy, lasy lub inne miejsca w których czekają na nas potwory. Nasza drużyna walczy z potworami, zdobywając doświadczenie, pieniądze oraz różnego rodzaju ekwipunek. Kiedy uzbieramy wystarczającą ilość pieniędzy, możemy skorzystać z dostępnego sklepu, w którym oferują nam np. tarcze, miecze lub różdżki, możemy również wykupić zwierzaka, który nakarmiony jakimś przedmiotem będzie nas wspomagał określoną umiejętnością, taką jak leczenie, zadawanie dodatkowych obrażeń czy dodatkową liczbą doświadczenia. Wszystkiego dopełnia intensywna bajkowa szata graficzna.

Tagi: , ,

Counter Strike: Global Offensive

Kategoria: Gry komputerowe

Counter Strike: Global Offensive Jest to najnowsza odsłona kultowej strzelanki counter strike. W porównaniu do wersji 1.6 jest ona dostępna tylko i wyłącznie na platformie Steam, dzięki czemu ilość cheaterów używająca wszelakich wspomagaczy jest ograniczona do minimum. Ale to tylko jedna z zalet. Dużą zaletą nowej odsłony counter strike jest grafika. Większość map które były dostępne w poprzednich wersjach tej gry zostały odświeżone oraz delikatnie przerobione pod kątem nowego stylu gry. Do tego mechanika oraz fizyka są o wiele bardziej realistyczne niż w poprzednich wersjach. Ciekawą opcją w global offensive jest ustawianie wyglądów broni, tzw. skinów. W wersji 1.6 oraz poprzednich, można było zmieniać wygląd broni na jaki tylko chcemy poprzez podmianę odpowiednich plików graficznych, co w efekcie dawało nam wymarzony wygląd broni podczas gry. Jednakże te zmienione bronie były widoczne tylko dla nas. W counter strike: global offensive skiny możemy wygrywać lub kupować. Jeżeli skin nam się nie podoba lub po prostu nie chcemy go mieć, możemy go sprzedać na rynku steam. Co ciekawe, ceny niektórych skinów sięgają nawet kilkuset dolarów. W CS:GO zastosowano bardzo ciekawy system rang i awansów. Dzięki temu gracze dzielą się pod względem umiejętności, przez co początkujący nie będą grali z profesjonalistami. Ta odsłona zyskała sobie wielką popularność oraz wielu fanów, dzięki czemu organizowane są różnorakie turnieje oraz ogólnoświatowe ligi.

Tagi: , , ,

Pokemon

Kategoria: Gry komputerowe

Pokemon Pokemony to kultowa seria prostych gier RPG która podbiła serca milionów graczy. Jest to gra stworzona w oparciu o mangę oraz anime z Japonii pod tytułem „Pokemon” w której gracz wciela się w postać bohatera z małego miasteczka. Otrzymuje on od profesora jednego z trzech pokemonów. Tutaj gracz musi dokonać pierwszego wyboru. Zazwyczaj musi on wybrać z pośród pokemonów typu trawiastego, wodnego oraz ognistego. Pierwsza przeszkodą którą napotkamy, jest wnuk profesora, który wybiera pokemona z dwóch pozostałych, i zawsze wybiera tego, którego żywioł jest silniejszy od naszego. Głównym celem tej gry jest zostanie mistrzem danej ligi pokemon. Aby to zrobić, musimy najpierw zebrać odznaki z sal treningowych, pokonując mistrzów danej sali. Każda z sal znajduje się w innym mieście, przez co musimy przebyć spory kawał drogi. Mamy możliwość łapania wielu dzikich pokemonów, mimo że przy sobie możemy nosić tylko sześć. Wszystkie pozostałe są składowane w komputerowym banku. Po zdobyciu wszystkich odznak, musimy pokonać mistrzów ligi, którzy są bardzo wymagającymi przeciwnikami. Aby ich pokonać nasze pokemony muszą być silne oraz wytrenowane. Aby nabrały odpowiedniego doświadczenia, musimy toczyć jak najwięcej walk z dzikimi pokemonami oraz z innymi trenerami spotkanymi podczas podróży po całej krainie. Co ciekawe, Pokemonami możemy również cieszyć się na smartfonach, dzięki emulatorom pełniących rolę konsoli do gier.

Tagi: , , ,