Wpisy zaznaczone tagiem ‘gothic’

Gothic 2

Kategoria: Gry komputerowe

Gothic 2 Druga część serii Gothic, również toczy się w królestwie Myrthany, oraz jest kontynuacją pierwszej części. W tej części również wcielamy się w postać bezimiennego bohatera, jednakże tym razem nie jesteśmy ograniczeni do poruszania się tylko w obrębie Kolonii Karnej, a mamy do dyspozycji o wiele większe otwarte tereny, takie jak miasteczko portowe na wyspie Khorinis, klasztor magów ognia, wyspę smoków czy zamek zajmowany przez orków. Po unicestwieniu Śniącego w pierwszej części, nasz bohater ledwo uchodzi z życiem dzięki nekromancie o imieniu Xardas. W jego wieży właśnie zaczynamy drugą część naszej przygody. Tym razem celem naszej rozgrywki jest unicestwienie smoków, które zostały przywołane przez Śniącego jego ostatnim krzykiem. System zdobywania doświadczenia oraz umiejętności pozostał niezmieniony, dzięki czemu nie musimy się uczyć sterowania postacią od nowa. W tej części nie ma już obozów do których możemy się dołączyć, jednakże mamy możliwość zostać Strażnikiem, Magiem Ognia czy Paladynem. Do wyboru mamy również wiele innych pomniejszych gildii, takich jak Krąg Wody czy Łowcy Smoków. Do podstawowych możliwości rozwoju z pierwszej części doszło wiele nowych umiejętności, które możemy opanować. Niektórymi z nich są na przykład tworzenie magicznych run, wytwarzanie mikstur czy kradzież kieszonkowa. Druga część z tej sławnej trylogii jako przedłużenie pierwszej części, dostarcza nam jeszcze więcej zabawy oraz przyjemności z gry.

Tagi: , ,

Arcania: Gothic 4

Kategoria: Legendy

Arcania: Gothic 4 Arcania jest czwartą częścią legendarnej serii Gothic. Jednakże nie została ona wyprodukowana przez studio Piranha Bytes jak poprzednie części, a produkcją zajęła się wytwórnia JoWooD. Akcja toczy się w krainie zwanej Arcanią. Głównym celem naszego bohatera, który i tym razem również jest bezimienny, jest zemsta na obecnie panującym władcą Rhobarze III za to, że najechał jego rodzinną wioskę Feshyr, którą zniszczył oraz wymordował wszystkich mieszkańców. Tak jak i w poprzednich częściach nasz bohater będzie musiał zmierzyć się z niezliczoną ilością potworów, inteligentnych przeciwników, masą misji oraz różnorakich zadań do wykonania. Wielu fanów trylogii Gothic wydanej przez wydawnictwo Piranha Bytes uważa że czwarta część zburzyła fabułę całej serii, tworząc zupełnie inną grę. Fabuła w grze ma bardzo prostolinijny charakter, niemalże nie mamy możliwości jakiejkolwiek ingerencji w rozwój naszego bohatera. Głównym zadaniem które nam przypada jest odkrywanie nowych terenów oraz miejsc, niestety jest na nas wymuszone odkrywanie ich w określonej kolejności. Jednakże mimo tego, w świecie Arcanii czeka na nas wiele questów pobocznych oraz misji, które można wykonywać na różne sposoby, różniące się od siebie nagrodą oraz zapłatą. Mimo, że czwarta część różni się od pozostałych trzech pod wieloma względami, prawdziwi fani na pewno dostrzegą plusy oraz odnajdą w grze wiele przyjemności.

Tagi: , ,

Gothic 3

Kategoria: Gry komputerowe

Gothic 3 Trzecia część legendarnej trylogii rozgrywa się w świecie niemal czterokrotnie większym niż poprzedniej części. Cała mapa dzieli się na trzy krainy: Pustynia Varrant która jest domem asasynów, mroźna północ Nordmaru, oraz śródziemie czyli znane nam już królestwo Myrthany. Wojna z orkami która rozpoczęła się w pierwszej części, która osiągnęła znaczne rozmiary w drugiej części zakończyła się na samym początku trzeciej. Orkowie wyszli zwycięsko z tej wojny zniewalając ludzi oraz podbijając wszystkie miasta leżące w śródziemiu. Jedynie król Rhobar z garstką paladynów zdołali schronić się w zamku znajdującym się w Vengardzie, który został otoczony magiczną barierą taką samą jak w pierwszej części Gothica. Nasza przygoda rozpoczyna się w małym miasteczku które już na samym początku znajduje się pod orkową okupacją. Co nowego oraz zaskakującego może nas spotkać w trzeciej części? Otóż mamy tym razem dwa wątki, możemy walczyć u boku króla w celu odzyskania panowania nad okupowanymi miastami, lub co jest niezwykłą niespodzianką, możemy dołączyć do orków eliminując obozy buntowników aby utwierdzić ich w wygranej. Do tego zmienił się nieco system walki, zdobywania umiejętności oraz używania czarów. Magiczne runy zostały zniszczone przez Xardasa, więc mamy dostępną jedynie magię starożytnych. Minusem tej części jest to, że przez ogrom nowych możliwości oraz zmian, w grze występuje wiele bugów oraz błędów.

Tagi: , ,