Wpisy zaznaczone tagiem ‘diablo’

Diablo I

Kategoria: Ciekawe gry

Diablo I Jest to pierwsza część legendarnej gry typu action-RPG wydaną przez studio Blizzard North. Fabuła tej części, jak i dwóch pozostałych została osadzona w krainie Sanktuarium. Nazwa gry wzięła się od demona, który został uwięziony w kamieniu dusz, jednakże z całych sił próbuje się uwolnić aby światem zawładnął chaos oraz terror. Demon ten opętał najpierw arcybiskupa Lazarusa, następnie króla Leorica. Diablo stworzył również swoją armię potworów oraz bestii, które krążą wokół miasteczka Tristram ze sennych koszmarów pierworodnego syna króla Leorica. Gracz ma do wyboru jedną z trzech postaci w którą wcieli się aby powstrzymać Diablo przed uwolnieniem. Może wcielić się w wojownika, którym jest główny bohater Aidan, łotrzycę lub czarodziejkę. Każda postać ma unikalne umiejętności oraz atrybuty, dzięki którym możemy walczyć ze złem na różne sposoby, według własnych preferencji. W grze została zastosowana metoda gry polegająca na klikaniu w dane przedmioty aby ich użyć, tzw. „point and click”. Podczas rozgrywki mamy do odwiedzenia kilkanaście lokalizacji głównych oraz pobocznych, a niektóre lochy czy jaskinie generowane są losowo przy rozpoczęciu rozgrywki, co gwarantuje, że każda przygoda będzie wyjątkowa i niepowtarzalna. Jak to bywa w grach typu RPG, podczas naszej wędrówki możemy znaleźć wiele rodzajów broni oraz pancerzy, które ułatwią nam pokonanie hordy potworów broniących drogi do Pana Terroru.

Tagi: , ,

Diablo II

Kategoria: Ciekawe gry

Diablo II Druga część Diablo jest grą typu action-RPG. Tak jak w wielu poprzednich grach głównym celem jest rozwijanie naszej postaci w celu wykonania głównego wątku gry. Jak nie trudno się domyślić, głównym celem jest unicestwienie Diablo – Pana Grozy. W pierwszej części został on pokonany, jednakże zdołał opętać swojego pogromcę i teraz przemierza świat w postaci mrocznego wędrowca, w celu uwolnienia swoich dwóch braci, Mefisto i Baala. Jako bohaterowie do wyboru mamy pięć podstawowych postaci: Paladyna, Barbarzyńca, Amazonkę, Czarodziejkę oraz Nekromantę. W wydanym w 2001 roku dodatku, dochodzą dwie dodatkowe postacie, Druid oraz Zabójczyni. Każda z postaci posiada swoje unikalne umiejętności oraz zdolności, które wykorzystuje w walce ze złem. Gra składa się z czterech aktów, w których mamy do wykonania po sześć zadań. Wyjątkiem jest akt czwarty, gdzie do wykonania są tylko trzy zadania. Mamy także trzy poziomy trudności, które odblokowują się dopiero po przejściu w całości poprzedniego. W pierwszym akcie głównym bossem do zabicia jest Andariel, sługa Diablo, w drugim akcie Duriel, a w trzecim drugi brat diablo – Mefisto, Pan zniszczenia. W czwartym akcie naszym ostatecznym przeciwnikiem jest sam Diablo. W dodatku Lord of Destruction mamy do dyspozycji wiele nowych przedmiotów, a przede wszystkim dodatkowy piąty akt, stolicę barbarzyńców Harrogath, w której musimy stawić czoła drugiemu bratu Diablo – Baalowi.

Tagi: , ,

Diablo III

Kategoria: Legendy

Diablo III Jest to trzecia i ostatnia już część legendarnej serii action-RPG Diablo. Akcja rozgrywa się również w Sanktuarium, tak jak i w poprzednich częściach, dwadzieścia lat po pokonaniu Diablo w części drugiej. Pewnego dnia na katedrę w Tristram spada dziwna kometa, która obudziła złe kreatury które były jak do tej pory uśpione. W tej części wcielamy się w jedną z pięciu postaci które mamy do dyspozycji. Są nimi mnich, czarodziej, barbarzyńca, łowca oraz szaman. Każda z tych postaci ma unikalne umiejętności oraz style walki, dzięki czemu możemy dopasować rozgrywkę do naszych preferencji. Oprócz zwykłego rozwoju naszych umiejętności tak jak w poprzedniej części, mamy możliwość wykorzystania magicznych run, które zmieniają właściwości naszych magicznych ataków. Znacznej poprawie uległa również szata graficzna. Wygląd używanych czarów oraz umiejętności jest o wiele bardziej efektywny. Arsenał wszelakich broni, zbroi oraz reszty ekwipunku jak zwykle jest bardzo obszerny, mamy do dyspozycji wiele nowych rodzajów oręża, całych zestawów, oraz broni magicznych czy legendarnych. Akcja dzieje się podobnie jak do drugiej części w czterech aktach, jednakże tutaj mamy znacznie więcej poziomów trudności. Co ciekawe, nie trzeba przechodzić każdego poziomu trudności po kolei aby odblokować następny. Kolejną cechą trzeciej części Diabła jest przez niektórych uważanych za zaletę, przez innych za wadę, wymagany dostęp do internetu.

Tagi: , ,