Archiwum kategorii ‘Ciekawe gry’

Might and Magic VII – Day of the Destroyer

Kategoria: Ciekawe gry

Might and Magic VII – Day of the Destroyer Kolejna, ósma część serii Might and Magic, zaskoczyła na pewno nie jednego fana. Niestety nie grafiką, ponieważ i ta część pracuje na tym samym silniku co dwie poprzedniczki. Natomiast wielkim zaskoczeniem było tworzenie drużyny. Otóż my jako gracz mamy możliwość stworzenia tylko jednej postaci. Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w tej części, jest rekrutacja dostępnych w różnych tawernach lub miejscach postaci, i tym razem nie tylko kleryków, magów czy wojowników. Dostępnych do pomocy mamy wiele nowych klas, w których skład wchodzą mroczne elfy, trolle, wampiry a nawet smoki! Do tego liczba członków drużyny poszerzyła się o jedną osobę, i teraz możemy kierować aż pięcioma bohaterami. Fabuła toczy się w fantastycznej krainie Jadame, gdzie ujrzano Escatona – niszczyciela wędrującego od wieków między różnymi światami. Aby nie dopuścić do zagłady świata nasza drużyna bohaterów musi wyruszyć w świat aby go unicestwić. Przybycie niszczyciela otworzyło cztery bramy – wody, ognia, ziemi oraz powietrza, a bestie oraz potwory które spoczywały w tych bramach zaczęły wychodzić oraz pustoszyć świat. Po raz kolejny będziemy mieli do wykonania wiele ciekawych oraz trudnych zadań, po których nasze postacie będą mogły awansować na wyższe tytuły. Dodano także dwanaście nowych zaklęć, dzięki czemu urozmaiciło się granie klasami magicznymi. Mamy również możliwość ponownego zagrania w legendarną karciankę Acromage.

Tagi: , ,

Perfect World

Kategoria: Ciekawe gry

Perfect World Gra perfect Word należy do grupy gier MMORPG. Wiele osób gra ze sobą naraz w wirtualnym świecie, gdzie kierując daną postacią wpływa na jej działania. W grze Perfect World mamy do wyboru 6 ras, każda rasa ma dwie możliwości rozwoju. Jedną z nich jest magia a drugą walka fizyczna. Możemy wcielić się w Elfy, Ludzi, Bestie, Strażników Ziemi, Ludzi Cienia oraz Wodnych Ludzi. Każda z klas postaci posiada swoje unikalne i niepowtarzalne umiejętności, dzięki którym możemy wykonywać niezliczoną ilość questów i zadań, za które dostajemy nagrody w postaci złota, doświadczenia czy części ekwipunku. Wraz ze wzrostem naszego poziomu, możemy odblokować nowe umiejętności, silniejsze od poprzednich, oraz nowe instancje, w których możemy wykonywać kolejne misje. Im większy poziom mamy, tym trudniej jest wykonywać misje samemu. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest zebranie całej drużyny aby wspólnie stawić czoła wyzwaniu. Oprócz mozolnego wbijania coraz to wyższego poziomu, twórcy gry zapewniają nam wiele rozrywki w postaci różnych eventów oraz społecznych zabaw, takich jak możliwość brania udziału w ślubach różnych graczy czy tworzenie lub dołączanie do gildii. Gildie również dostarczają nam wiele rozrywki, takich jak na przykład wojny gildii, gdzie dwie frakcje walczą ze sobą o dane terytorium na mapie. Zwycięska drużyna przejmuje terytorium za co dostaje profit w postaci złota lub innych przydatnych przedmiotów.

Tagi: , ,

Diablo I

Kategoria: Ciekawe gry

Diablo I Jest to pierwsza część legendarnej gry typu action-RPG wydaną przez studio Blizzard North. Fabuła tej części, jak i dwóch pozostałych została osadzona w krainie Sanktuarium. Nazwa gry wzięła się od demona, który został uwięziony w kamieniu dusz, jednakże z całych sił próbuje się uwolnić aby światem zawładnął chaos oraz terror. Demon ten opętał najpierw arcybiskupa Lazarusa, następnie króla Leorica. Diablo stworzył również swoją armię potworów oraz bestii, które krążą wokół miasteczka Tristram ze sennych koszmarów pierworodnego syna króla Leorica. Gracz ma do wyboru jedną z trzech postaci w którą wcieli się aby powstrzymać Diablo przed uwolnieniem. Może wcielić się w wojownika, którym jest główny bohater Aidan, łotrzycę lub czarodziejkę. Każda postać ma unikalne umiejętności oraz atrybuty, dzięki którym możemy walczyć ze złem na różne sposoby, według własnych preferencji. W grze została zastosowana metoda gry polegająca na klikaniu w dane przedmioty aby ich użyć, tzw. „point and click”. Podczas rozgrywki mamy do odwiedzenia kilkanaście lokalizacji głównych oraz pobocznych, a niektóre lochy czy jaskinie generowane są losowo przy rozpoczęciu rozgrywki, co gwarantuje, że każda przygoda będzie wyjątkowa i niepowtarzalna. Jak to bywa w grach typu RPG, podczas naszej wędrówki możemy znaleźć wiele rodzajów broni oraz pancerzy, które ułatwią nam pokonanie hordy potworów broniących drogi do Pana Terroru.

Tagi: , ,

Diablo II

Kategoria: Ciekawe gry

Diablo II Druga część Diablo jest grą typu action-RPG. Tak jak w wielu poprzednich grach głównym celem jest rozwijanie naszej postaci w celu wykonania głównego wątku gry. Jak nie trudno się domyślić, głównym celem jest unicestwienie Diablo – Pana Grozy. W pierwszej części został on pokonany, jednakże zdołał opętać swojego pogromcę i teraz przemierza świat w postaci mrocznego wędrowca, w celu uwolnienia swoich dwóch braci, Mefisto i Baala. Jako bohaterowie do wyboru mamy pięć podstawowych postaci: Paladyna, Barbarzyńca, Amazonkę, Czarodziejkę oraz Nekromantę. W wydanym w 2001 roku dodatku, dochodzą dwie dodatkowe postacie, Druid oraz Zabójczyni. Każda z postaci posiada swoje unikalne umiejętności oraz zdolności, które wykorzystuje w walce ze złem. Gra składa się z czterech aktów, w których mamy do wykonania po sześć zadań. Wyjątkiem jest akt czwarty, gdzie do wykonania są tylko trzy zadania. Mamy także trzy poziomy trudności, które odblokowują się dopiero po przejściu w całości poprzedniego. W pierwszym akcie głównym bossem do zabicia jest Andariel, sługa Diablo, w drugim akcie Duriel, a w trzecim drugi brat diablo – Mefisto, Pan zniszczenia. W czwartym akcie naszym ostatecznym przeciwnikiem jest sam Diablo. W dodatku Lord of Destruction mamy do dyspozycji wiele nowych przedmiotów, a przede wszystkim dodatkowy piąty akt, stolicę barbarzyńców Harrogath, w której musimy stawić czoła drugiemu bratu Diablo – Baalowi.

Tagi: , ,