Archiwum Czerwiec, 2015

Diablo II

Kategoria: Ciekawe gry

Diablo II Druga część Diablo jest grą typu action-RPG. Tak jak w wielu poprzednich grach głównym celem jest rozwijanie naszej postaci w celu wykonania głównego wątku gry. Jak nie trudno się domyślić, głównym celem jest unicestwienie Diablo – Pana Grozy. W pierwszej części został on pokonany, jednakże zdołał opętać swojego pogromcę i teraz przemierza świat w postaci mrocznego wędrowca, w celu uwolnienia swoich dwóch braci, Mefisto i Baala. Jako bohaterowie do wyboru mamy pięć podstawowych postaci: Paladyna, Barbarzyńca, Amazonkę, Czarodziejkę oraz Nekromantę. W wydanym w 2001 roku dodatku, dochodzą dwie dodatkowe postacie, Druid oraz Zabójczyni. Każda z postaci posiada swoje unikalne umiejętności oraz zdolności, które wykorzystuje w walce ze złem. Gra składa się z czterech aktów, w których mamy do wykonania po sześć zadań. Wyjątkiem jest akt czwarty, gdzie do wykonania są tylko trzy zadania. Mamy także trzy poziomy trudności, które odblokowują się dopiero po przejściu w całości poprzedniego. W pierwszym akcie głównym bossem do zabicia jest Andariel, sługa Diablo, w drugim akcie Duriel, a w trzecim drugi brat diablo – Mefisto, Pan zniszczenia. W czwartym akcie naszym ostatecznym przeciwnikiem jest sam Diablo. W dodatku Lord of Destruction mamy do dyspozycji wiele nowych przedmiotów, a przede wszystkim dodatkowy piąty akt, stolicę barbarzyńców Harrogath, w której musimy stawić czoła drugiemu bratu Diablo – Baalowi.

Tagi: , ,

Need For Speed: Pro Street

Kategoria: Gry komputerowe

Need For Speed: Pro Street Jest to kolejna po NFS Carbon odsłona legendarnej zręcznościowej gry wyścigowej. Jednakże nastąpiła wielka diametralna zmiana, która podzieliła fanów na dwie grupy: zwolenników oraz przeciwników. Otóż największy spór toczy się o to, że twórcy tej znanej z spektakularnych pościgów policyjnych w środku miast przenieśli całą rozgrywkę na bezpieczne tory wyścigowe. Producenci zadbali również o wiele szczegółów. Największa wagę przywiązywali do uszkodzeń samochodu. Możemy zachwycać się wybitymi szybami, wgniecioną karoserią czy urwanym spoilerem. Jednakże nasz zachwyt nie trwa długo, ponieważ musimy za naprawę zapłacić, a to nie kosztuje zbyt mało. Zniszczenia wpływają na wydajność naszego auta, więc jeżeli chcemy wygrywać, nie możemy pozwolić sobie na jakiekolwiek uszkodzenia. Dodano również wiele nowych samochodów, oraz ponad tysiąc części które możemy zakupić aby ulepszyć nasze auto. Oprócz zwykłego wyścigu po torze, driftu czy dragu, twórcy zapewnili nam rozrywkę poprzez tryb wyścigu zwany próbą prędkości, gdzie musimy osiągnąć prędkość większą niż przeciwnicy. Ciekawą rzeczą również jest konkurs jazdy na dwóch kołach, jednakże aby w nim wystartować musimy posiadać piekielnie mocny samochód z napędem na tylnie koła. Podsumowując, twórcy zapewnili nam wiele rozrywki przy tuningowaniu naszych maszyn, wprowadzając nowe tryby wyścigów oraz poprawiając fizykę oraz grafikę, w zamian za wyścigi uliczne.

Tagi: , , ,

Diablo III

Kategoria: Legendy

Diablo III Jest to trzecia i ostatnia już część legendarnej serii action-RPG Diablo. Akcja rozgrywa się również w Sanktuarium, tak jak i w poprzednich częściach, dwadzieścia lat po pokonaniu Diablo w części drugiej. Pewnego dnia na katedrę w Tristram spada dziwna kometa, która obudziła złe kreatury które były jak do tej pory uśpione. W tej części wcielamy się w jedną z pięciu postaci które mamy do dyspozycji. Są nimi mnich, czarodziej, barbarzyńca, łowca oraz szaman. Każda z tych postaci ma unikalne umiejętności oraz style walki, dzięki czemu możemy dopasować rozgrywkę do naszych preferencji. Oprócz zwykłego rozwoju naszych umiejętności tak jak w poprzedniej części, mamy możliwość wykorzystania magicznych run, które zmieniają właściwości naszych magicznych ataków. Znacznej poprawie uległa również szata graficzna. Wygląd używanych czarów oraz umiejętności jest o wiele bardziej efektywny. Arsenał wszelakich broni, zbroi oraz reszty ekwipunku jak zwykle jest bardzo obszerny, mamy do dyspozycji wiele nowych rodzajów oręża, całych zestawów, oraz broni magicznych czy legendarnych. Akcja dzieje się podobnie jak do drugiej części w czterech aktach, jednakże tutaj mamy znacznie więcej poziomów trudności. Co ciekawe, nie trzeba przechodzić każdego poziomu trudności po kolei aby odblokować następny. Kolejną cechą trzeciej części Diabła jest przez niektórych uważanych za zaletę, przez innych za wadę, wymagany dostęp do internetu.

Tagi: , ,

Flatout

Kategoria: Gry komputerowe

Flatout Flatout jest grą samochodową, polegającą na wyścigach. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że oprócz głównego celu jakim jest wygranie wyścigu, musimy jak najbardziej uprzykrzyć życie naszym przeciwnikom. Udaje nam się to dzięki wielu przeszkodom, które możemy z powodzeniem zniszczyć naszym autem. Gra posiada bardzo ładną grafikę, wszystko utrzymane jest w bardzo realnych kolorach. W tle leci muzyka rockowa, która jeszcze bardziej podnosi nam adrenalinę oraz chęć do niszczenia wszystkiego na naszej drodze. Dodatkowym usprawnieniem są bonusy które otrzymujemy za uszkadzanie oraz unieruchamianie naszych oponentów. Do wyboru mamy wiele trybów rozgrywki, począwszy od zwykłych rajdów, poprzez jazdę z własnym cieniem, aż po totalną destrukcję na torze, aby pozostać jako jedynym sprawnym kierowcą. Niektóre tryby są aż abstrakcyjne, takie jak strzelanie kierowcą przez przednią szybę do gigantycznych kręgli, czy do koszy jak w grze w koszykówkę. Wygrane rajdy oraz spowodowanie dużych zniszczeń zapewniają nam gotówkę, które możemy przeznaczyć na zakup nowych samochodów, lub na tuningowanie obecnych. Zaczynając grę posiadamy słaby samochód, który nie wygląda za ciekawie. Im dalej w mistrzostwach jesteśmy oraz im więcej pieniędzy zarabiamy, tym lepsze samochody oraz ulepszenia możemy sobie zapewnić. Większą dynamikę oraz efektywność jazdy mogą zapewnić nam liczne skróty oraz ukryte drogi jazdy.

Tagi: , ,